Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası, olası hırsızlık, deprem, su baskını gibi birçok riske karşı sigortalıyı ve ailesini teminat altına alan sigorta türüdür.

Konutta gerçekleşecek bu olumsuzluklarda en çok zarara uğrayan şeyler eşyalardır. Sigorta poliçesi yaptırılırken eşyalarında kapsama dahil edilmesi az bir maliyetle daha kapsamlı bir koruma sağlar.

Konut Sigortası’nın Sağladığı Teminatlar Nelerdir?

Konut Sigortasına sahip olan sigortalı aşağıda belirtilen durumlarda teminat altına alınır, bunlar;

● Doğal afetler sonucunda evde oluşacak maddi hasarların karşılanması.
● Konutta su baskını sonucu oluşacak maddi hasarların karşılanması.
● Konutta hırsızlık sonucunda meydana gelen maddi zararların karşılanması.

Konut Sigortası Teminat Dışı Kalan Durumlar Nelerdir?

Konut Sigortası yaptıran sigortalı aşağıda belirtilen durumlarda teminat dışında kabul edilir, bunlar;

● Her türlü savaş ve olağanüstü durumlarda gerçekleşen zararların tamamı teminat dışı kabul edilir.
● Sigortalının kendi konutuna bile isteğe verdiği tüm zararlar teminat dışı kabul edilir.
● Konutta gerçekleşmiş olan yangın dışında; elektrikle çalışan her türlü aletin sebebiyet verdiği zararlar, teminat dışı kabul edilir.Konut Sigortası Sıkça Sorulan Sorular


Konut Sigortası, olası hırsızlık, deprem, su baskını gibi birçok riske karşı sigortalıyı ve ailesini teminat altına alan sigorta türüdür.

Konut Sigortası primleri konutun bulunduğu bölgenin deprem risk bölgesi farklılığından dolayı her konutta farklılık göstermektedir. Bunun dışında binaların yapısal özellikleri bakımından farklı olması sebebiyle net bir ödeme türü verilememektedir.

Konutta doğal afet sonucunda meydana gelebilecek zararlar ve hırsızlık sonucunda oluşacak masraflar teminat altına alınır.

Konut Sigortası poliçe yenilemesi her 1 yılda gerçekleştirilmesi gerekir. 1. yılın sonunda yenileme yapılmayan poliçe de sağlanan teminatlar devre dışı bırakılır.

Poliçede ek olarak teminat altına alınmadı ise bu durum kabul edilemez. Deprem sonrasında eşyalara gelebilecek zararları teminat altına almak isteyen sigortalı ek olarak poliçeleştirme yaparken belirtmesi gerekir.Konut Sigortası

HIZLI TEKLİF ALIN

IMC Brokerlik farkıyla en düşük fiyat garantisiyle en kapsamlı ve en kaliteli Konut Sigortası'na sahip olmak için Hemen Teklif Alın!

Teklif Al